Terpentyna do łańcucha napędowego

Home » Środki konserwacyjne i czyszczące » Terpentyna do łańcucha napędowego


Terpentyna może być stosowana do oczyszczenia łańcucha napędowego z zanieczyszczeń i starego smaru. Czyszczenie łańcucha jest czynnością, która zawsze powinna poprzedzać aplikację preparatu konserwującego. Terpentyna może zostać zastosowana zamiast nafty, benzyny, albo profesjonalnego preparatu czyszczącego i odtłuszczającego.
Terpentyna jest substancją o właściwościach uczulających i drażniących, więc lepiej założyć ochronne rękawice, żeby uniknąć uszkodzeń skóry. Pod względem struktury chemicznej jest mieszaniną olejków eterycznych i żywic, które są otrzymywane z miękkich drzew iglastych. Zawiera przede wszystkim terpeny, stąd jej nazwa. Stosuje się ją do produkcji mentolu i kamfory.
Terpentyna jest stosowana także jako rozpuszczalnik do farb, żywic i wosków. Znalazła zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym i w praktyce weterynaryjnej gdzie pełni rolę środka antyseptycznego i wykrztuśnego. Terpentyna jest produktem ubocznym podczas produkcji papieru i masy celulozowej. Jest nazywana także olejem terpentynowym, terpentyną balsamiczną, drzewną i olejem sosnowym. Występuje także pod nazwą spirytusu terpentynowego.


Przeczytaj tażkże:

Łańcuch napędowy - kiedy wymienić? Moment wymiany łańcucha napędowego nadchodzi wraz z jego zużyciem. Charakterystyczne cechy zużytego łańcucha to rdzawe zabarwienie, trudności w ustawieniu właściwego naciągu, ślady...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone