Środki odtłuszczające

Home » Środki konserwacyjne i czyszczące » Środki odtłuszczające


Środki odtłuszczające są uniwersalne i nie emitują szkodliwych związków. Nie stwarzają niebezpieczeństwa zapłonu, a ni nie mają szkodliwego wpływu na środowisko, ani ludzi. Środki odtłuszczające można stosować nie tylko do czyszczenia łańcucha napędowego, ale również w przypadku odtłuszczania powierzchni stali, elementów ocynkowanych, aluminium i tworzywa sztucznego. Wśród substancji odtłuszczających znajdują się mieszanki umożliwiające usunięcie korozji. Są to tak zwane inhibitory trawienia.
Środki odtłuszczające pierwotnie powstały z myślą o potrzebach współczesnego przemysłu. Można je stosować przy zanurzaniu, elektrolizie, ultradźwiękach i natrysku. Dopiero później okazało się, że istnieje duży popyt wśród konsumentów, co wpłynęło na pojawienie się tego typu środków przeznaczonych także do domowego użytku. Często stawia się je w opozycji do rozpuszczalników, które są tańsze, ale niezbyt korzystne dla środowiska oraz zdrowia człowieka.


Przeczytaj tażkże:

Konserwacja i wybór łańcucha napędowego Konserwacja łańcucha napędowego znacząco podwyższa jakość jego funkcjonowania, przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności tego elementu. Wybierając łańcuch napędowy należy kierować się...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone