Rozpuszczalniki do czyszczenia. Warto?

Home » Środki konserwacyjne i czyszczące » Rozpuszczalniki do czyszczenia. Warto?


Chemia przemysłowa jest nieodłącznym elementem stosownego czyszczenia łańcucha napędowego i nie tylko. Niektóre preparaty mają uniwersalny charakter i znacznie szersze zastosowanie, o czym warto pamiętać przy zakupie. Dokładne oczyszczenie łańcucha napędowego przed nałożeniem warstwy preparatu konserwującego jest konieczne do tego, aby konserwacja przyniosła zamierzone rezultaty.
Do czyszczenia zwykle stosuje się rozpuszczalniki, które rozpuszczają zanieczyszczenia i stary smar pozwalając z łatwością usunąć resztki brudu. Rozpuszczalniki przemysłowe bardzo często są mieszaniną kilku substancji składowych. Mogą występować pod różnymi nazwami handlowymi. Dość dużą popularnością cieszą się uniwersalne rozpuszczalniki wykorzystywane m.in do wyrobów ftalowych i olejnych.
Przykładem rozpuszczalników, które można wykorzystać do oczyszczenia łańcucha napędowego są nafta, terpentyna i benzyna. Wszystkie wymienione rozpuszczalniki charakteryzują się tym, że są bardzo łatwo dostępne w niskiej cenie.


Przeczytaj tażkże:

Silikonowe preparaty konserwujące Smary silikonowe, znane też jako silikonowe preparaty konserwujące są uniwersalne, ale nie zawsze się sprawdzają, ponieważ w niektórych przypadkach praktyka wskazała na słabe zabezpieczenie...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone