Pielęgnacja łańcucha - 5 najczęstszych błędów

Home » Łańcuch napędowy » Pielęgnacja łańcucha - 5 najczęstszych błędów


Czyszczenie łańcucha jest ważną czynnością wpływającą na jego trwałość i jakość użytkowania. Niemniej nie należy używać w tym celu myjki wysokociśnieniowej, co jest często popełnianym błędem. Myjka wysokociśnieniowa powoduje spadek trwałości ogniw, co wynika z tego, że woda zostaje wepchnięta z bardzo dużym ciśnieniem.
Drugim błędem jest stosowanie agresywnych preparatów i różnych rozpuszczalników organicznych. Powodują niszczenie uszczelek zabezpieczających ogniwa łańcucha, co znacząco zmniejsza jego żywot. Trzeci błąd prowadzi to nie tylko do zniszczenia zestawu napędowego, ale również łożyska. Dotyczy on nadmiernego naciągania łańcucha. Jeżeli są problemy z odpowiednią regulacją tego elementu, warto wybrać się do warsztatu.
Czwarty błąd najczęściej popełniany przez motocyklistów dotyczy zakuwania łańcucha starą zakuwką. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której konieczne jest rozkucie łańcucha, nie należy używać starej zakuwki, lecz zastosować nową. Ostatnim z błędów jest łączenie używanych zębatek z nowym łańcuchem, albo używanego łańcucha z nowymi zębatkami.


Przeczytaj tażkże:

Łańcuchy o-rinowe Łańcuchy napędowe o-rinowe są obecnie najczęściej wykorzystywanym typem łańcuchów napędowych. Łańcuch o-rinowy jest układem rolek, płytek i sworzni. Jakość łańcucha znacząco...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone