Nafta do łańcucha napędowego

Home » Środki konserwacyjne i czyszczące » Nafta do łańcucha napędowego


Do czyszczenia łańcucha napędowego motocykla można wykorzystać naftę. Oczyszczenie łańcucha jest konieczne zawsze przed nałożeniem preparatu konserwującego. Nafta jest płynną frakcją ropy naftowej. Posiada charakterystyczny zapach i żółte zabarwienie. Jest mieszaniną węglowodorów o palnych właściwościach. Nafta jest częściowo przerabiana na benzynę. Obecnie znalazła zastosowanie przede wszystkim jako rozpuszczalnik. Dawniej stosowano ją do celów oświetleniowych w lampach naftowych. Dziś pełni też rolę paliwa dla silników dieslowskich i odrzutowych.
Alternatywą dla nafty jest profesjonalny środek odtłuszczający, który dodatkowo pielęgnuje strukturę łańcucha. Tego typu preparaty są znacznie bardziej kosztowne, dlatego do czyszczenia łańcucha z reguły stosuje się naftę, albo terpentynę. Można stosować także benzynę, pod warunkiem że łańcuch napędowy nie ma uszczelek o-ringowych. Nafta jest niedroga i łatwo dostępna, a przy tym dość wydajna. Bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu zanieczyszczeń pokrywających łańcuch napędowy motocykla.


Przeczytaj tażkże:

Czyszczenie i konserwacja w praktyce cz. 1 Chcąc odpowiednio wyczyścić łańcuch napędowy motocykla i pokryć go preparatem konserwującym, należy wcześniej przygotować niezbędne akcesoria, które będą potrzebne podczas tej prostej...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone