Nafta do łańcucha napędowego

Home » Środki konserwacyjne i czyszczące » Nafta do łańcucha napędowego


Do czyszczenia łańcucha napędowego motocykla można wykorzystać naftę. Oczyszczenie łańcucha jest konieczne zawsze przed nałożeniem preparatu konserwującego. Nafta jest płynną frakcją ropy naftowej. Posiada charakterystyczny zapach i żółte zabarwienie. Jest mieszaniną węglowodorów o palnych właściwościach. Nafta jest częściowo przerabiana na benzynę. Obecnie znalazła zastosowanie przede wszystkim jako rozpuszczalnik. Dawniej stosowano ją do celów oświetleniowych w lampach naftowych. Dziś pełni też rolę paliwa dla silników dieslowskich i odrzutowych.
Alternatywą dla nafty jest profesjonalny środek odtłuszczający, który dodatkowo pielęgnuje strukturę łańcucha. Tego typu preparaty są znacznie bardziej kosztowne, dlatego do czyszczenia łańcucha z reguły stosuje się naftę, albo terpentynę. Można stosować także benzynę, pod warunkiem że łańcuch napędowy nie ma uszczelek o-ringowych. Nafta jest niedroga i łatwo dostępna, a przy tym dość wydajna. Bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu zanieczyszczeń pokrywających łańcuch napędowy motocykla.


Przeczytaj tażkże:

Automatyczna oliwiarka. Co to jest? Czy warto? Automatyczna oliwiarka jest sposobem na precyzyjne dozowanie oleju, który skutecznie konserwuje łańcuch napędowy motocykla. Automatyczna oliwiarka jest wytwarzana ze stali nierdzewnej, a...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone