Łańcuch napędowy motocykla

Home » Łańcuch napędowy » Łańcuch napędowy motocykla


Łańcuch napędowy jest podstawowym sposobem na przenoszenie momentu obrotowego z silnika na napędowe koło pojazdu. Układ pracuje w stosunkowo specyficznych warunkach, dlatego musi być niezawodny i trwały. Jeżeli jest niewłaściwie konserwowany i używany, jego żywotność ulega znaczącemu skróceniu. Warto wiedzieć, jakie są sposoby na jej przedłużenie.
Łańcuch przenosi napęd umożliwiając jednocześnie łatwą zmianę przełożenia. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo przyjazny w użytkowaniu. Jego wymiana na nowy jest dość prosta, a zakup nie wiąże się z dużymi kosztami. Łańcuch napędowy ma w pewnym sensie uniwersalny charakter, który wynika z tego, że jest wykorzystywany niemal w każdej dziedzinie życia.
Łańcuch napędowy znalazł zastosowanie nie tylko w konstrukcjach silników motocykli samochodów, ale również okrętów i maszyn wielkich fabryk. Łańcuchy motocyklowe są obecnie wysoce wyspecjalizowanymi produktami. Obecne standardy wskazują na to, że najlepszym rozwiązaniem są łańcuchy o-rinowe. Warto przyjrzeć się im bliżej.


Przeczytaj tażkże:

Łańcuch napędowy Łańcuch występuje w większości motocykli, poza tymi naprawdę ogromnymi, gdzie zamiast niego użyto wału napędowego. Pomijając te wyjątki przedstawiamy szereg porad jak zadbać właściwie o...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone