Łańcuch napędowy - kiedy wymienić?

Home » Łańcuch napędowy » Łańcuch napędowy - kiedy wymienić?


Moment wymiany łańcucha napędowego nadchodzi wraz z jego zużyciem. Charakterystyczne cechy zużytego łańcucha to rdzawe zabarwienie, trudności w ustawieniu właściwego naciągu, ślady mechanicznego zużycia widoczne na rolkach łańcucha, a także nierównomierne zużycie zębów na kołach zębatych. Wymiana łańcucha nie powinna być odkładana, jeżeli dochodzi do przeskakiwania go po zębatce. Zużyty łańcuch wpływa negatywnie na przyjemność z jazdy, bezpieczeństwo i komfort.
Żywotność łańcucha można przedłużyć, bez konieczności poświęcania dużej ilości środków pieniężnych i czasu. Wystarczy naciągnąć łańcuch i regularnie pokrywać go preparatem konserwującym. Koszt zestawu napędowego z wymianą wynosi do 800 zł. Odpowiednia konserwacja i dbanie o łańcuch pozwalają na znaczące zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu.


Przeczytaj tażkże:

Pielęgnacja łańcucha - 5 najczęstszych błędów Czyszczenie łańcucha jest ważną czynnością wpływającą na jego trwałość i jakość użytkowania. Niemniej nie należy używać w tym celu myjki wysokociśnieniowej, co jest często...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone