ZOBACZ NASZ SKLEP

Czyszczenie i konserwacja w praktyce cz. 1

Home » Układ napędowy » Czyszczenie i konserwacja w praktyce cz. 1


Chcąc odpowiednio wyczyścić łańcuch napędowy motocykla i pokryć go preparatem konserwującym, należy wcześniej przygotować niezbędne akcesoria, które będą potrzebne podczas tej prostej czynności. Będą potrzebne flanelowe szmatki, mała szczoteczka, substancja czyszcząca i środek konserwujący.
Warto zaopatrzyć się w profesjonalny preparat odtłuszczający, choć jest trudno dostępny i kosztowny. Alternatywnym rozwiązaniem jest nafta i terpentyna oraz zwykła benzyna, jednak można ją stosować tylko wtedy, gdy łańcuch nie posiada uszczelnień typu X/O-ring. Do nasmarowania łańcucha można wykorzystać mnóstwo preparatów, np. preparaty w formie sprayu.
Wybierając preparaty czyszczące i konserwujące, należy zwrócić uwagę na rodzaj motocykla, do którego są przeznaczone. Preparaty dedykowane sportowym motocyklom charakteryzują się większą odpornością na siły odśrodkowe. Warto zwrócić uwagę na to, czy rodzaj smarowidła jest odpowiedni dla łańcucha. Dobrze jest poprosić drugą osobę o pomoc.


Przeczytaj tażkże:

Łańcuch napędowy - jak o niego dbać? cz.2 Pokrycie łańcucha napędowego smarem należy wykonać po zakończeniu jazdy, żeby rozpuszczalnik spokojnie, stopniowo odparował. Nie należy rozpoczynać jazdy wcześniej niż 10 minut przed...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone