Benzyna ekstrakcyjna

Home » Środki konserwacyjne i czyszczące » Benzyna ekstrakcyjna


Benzyna ekstrakcyjna jest rozpuszczalnikiem, który może być stosowany do czyszczenia łańcucha motocyklowego, pod warunkiem, że nie jest to typ o-ringowy. Benzyna ekstrakcyjna charakteryzuje się tym, że nie zawiera benzenu. Pod względem struktury chemicznej jest mieszaniną niskowrzących węglowodorów.
Powstaje podczas zachowawczej destylacji frakcjonowanej ropy naftowej. Produkt jest przeznaczony do rozcieńczania tłuszczów, wosków, olejów. Można stosować go również w celu odtłuszczenia powierzchni przed nałożeniem farby lub lakieru. Benzyna ekstrakcyjna ma słomkowe zabarwienie, albo jest bezbarwna. Posiada konsystencję cieczy o niskiej lepkości.
Chcąc wyczyścić element ze smaru lub innych zanieczyszczeń należy zanurzyć go w rozcieńczalniku, albo namoczyć szmatkę benzyną ekstrakcyjną i przetrzeć element. Po usunięciu zanieczyszczeń trzeba usunąć resztki benzyny z elementu za pomocą suchej szmatki. Benzyna ekstrakcyjna traci przydatność po dwóch latach.


Przeczytaj tażkże:

Układ napędowy W tym dziale przeczytasz ogólne porady dotyczące układu napędowego. Ich stosowanie z pewnością przyczyni się do wydłużenia pracy napędu w twoim motocyklu, a także pozwoli uniknąć...
czytaj całość

(c) 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone